.21. Altın Koza'da Onur Ödülleri Dağıtıldı - Sinema Haberleri - Hdfilminadresi.com

hdfilminadresi.org size bildirim göndermek istiyor.

Bildirim Almayı Kabul Et
Kırmızı Kaplumbağa 2016 720p Türkçe Dublaj
Logan 2017 720p Türkçe Altyazılı
Karanlığın Elli Tonu - Fifty Shades Darker
Hızlı ve Öfkeli 8 – Fast and Furious 8
Sükut – Silence 720p Türkçe Altyazılı
Yenilmez 4 720p Türkçe Altyazılı
Assassin Creed Türkçe Dublaj
Muhteşem Yedili Türkçe Dublaj
Dağ 2
Pete ve Ejderhası 2016
Arınma Gecesi: Seçim Yılı 2016
Buz Devri 5: Büyük Çarpışma
Kan Bağı – Blood Father 2016
Beterböcek - Beetlejuice
Jason Bourne Türkçe Dublaj
Karanlık Sular – The Shallows
Mükemmel Bir Gün - A Perfect Day
X-Men: Kıyamet 720p
Toz Ol - Skiptrace
Senden Önce Ben - Me Before You
Ninja Kaplumbağalar Gölgelerin İçinden 2016
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Türkçe Dublaj
Kızgın Kuşlar - Angry Birds
Uyumsuz Serisi Yandaş 2016
Korku Seansı 2 - The Conjuring 2
Gizli Dünya
Sonsuzluk Teorisi - The Man Who Knew Infinity 720p Türkçe Altyazılı
Kralın Kılıcı Final Fantasy XV - Kingsglaive: Final Fantasy XV Türkçe Altyazılı
Sihirbazlar Çetesi 2 - Now You See Me 2 2016 720p Türkçe Altyazılı
Özgürlük Savaşçısı - Free State Of Jones Türkçe Altyazılı
Avcı: Kış Savaşı - The Huntsman: Winter's War 2016 Türkçe Dublaj
Aşkın Ritmi – We Are Your Friends 720p Türkçe Dublaj
Vampirin Portresi 720p Türkçe Dublaj
Suicide Squad: Gerçek Kötüler
The Legend of Tarzan 2016 720p Türkçe Altyazılı
Batman v Superman: Adaletin Şafağı 2016 720p Türkçe Altyazılı
Uyumsuz Serisi Yandaş Bölüm 1 720p 2016 Türkçe Altyazılı
Ölüm Emri - Eye in the Sky 2015 720p Türkçe Altyazılı
Mısır’ın Tanrıları – Gods Of Egypt 2016 720p Türkçe Dublaj
Mısır’ın Tanrıları – Gods Of Egypt 2016 720p Türkçe Altyazılı
Captain America: Civil War 720p HD Türkçe Altyazılı

21. Altın Koza'da Onur Ödülleri Dağıtıldı

En Güncel Film Arşivine Abone Ol

Kategoriler

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 21'incisi düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde, Türk sinemasının 100. yıl dönümü nedeniyle törene katılan tüm sanatçılara ödül verildi.

Merkez Park Amfi Tiyatro'da düzenlenen açılış ve ödül töreni için gelen sanatçılar, kırmızı halı üzerinden geçerek tören alanına girdi. Finale kalan 12 uzun metrajlı filmin tanıtımının ardından Cahit Berkay, film müziklerinden oluşan konser verdi.

Adana Valisi Mustafa Büyük, törende yaptığı konuşmada, böyle büyük bir festivale ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Adana'nın, yetiştirdiği sanatçılarla Türk sinemasına büyük hizmet verdiğini ifade eden Büyük, ''Bu şehrin kazanımlarını bugün hep beraber görüyoruz. Geleneksel bir festivalle kutluyoruz. Sanata, sanatçıya destek vererek gelişmiş ülkeler seviyesinde çok daha iyi noktalara geleceğimizi düşünüyorum. Festivalde emeği geçen herkesi kutluyorum'' dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise Türk sinemasının 100. yılında, sinemanın bugünlere gelmesinde katkısı olan tüm sinema emekçilerine ve sanatçılara teşekkür etti.

Bu yıl Adana Altın Koza Film Festivali'nin 21'incisini kutladıklarını hatırlatan Sözlü, şöyle devam etti:

''Altın Koza Film Festivali başladığı günden bu yana aslında 45 yaşında. Türkiye'nin en önemli 2 sinema festivalinden biri. Bereketli topraklar Adana'da böylesine köklü bir film festivalinin yapılması tabi ki rastlantı değildir. Değerli fikir adamı, romancı, Türk sinemasına ve televizyonculuğuna esin kaynağı olmuş eserleriyle hemşehrim Orhan Kemal'in de 100'üncü doğum yılı.

Dünyada eserleri böylesine sinemaya ve televizyona esin kaynağı olan başka bir edebiyatçı, romancı var mıdır? Adana ayrıca bereketli topraklarında Şener Şen, Aytaç Arman, Yılmaz Güney gibi birçok sanatçıyı da Türk sinemasına kazandırmıştır."

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Mesut Cem Erkul ise Türk sinemasının 100'üncü yılının herkes için büyük bir heyecan ve coşkuya neden olduğunu belirtti.

Türk sinemasının marka haline geldiğini vurgulayan Erkul, ''Her türlü dünya istatistiklerine baktığımızda sinemamız bir dünya markası haline gelmiştir. Bununla övünebiliriz. Kendi kurumum adına da büyük bir sevinç duyuyorum.

Gerek izleyici sayısı, üretilen filmler ve filmlerin dünyada gördüğü kabul açısından, uluslararası festivallerde aldığı ödüller açısından bir marka olmuştur. Ben emeği geçen bütün sanatçılarımıza teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

 

ÖDÜL ALAN SANATÇILAR

Açılış konuşmalarının ardından Türk sinemasının 100'üncü yılı dolayısıyla festivale katılan Nuri Alço, Filiz Akın, Abdurrahman Keskiner, Serpil Çakmaklı, Mustafa Alabora, Suna Keskin, Yılmaz Köksal, Ferdi Tayfur, Şemsi İnkaya'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçıya ödül verildi.

Fatma Girik ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, yeni yapımcılar ve sinemacılardan yaptıkları filmlerde Türk sinemasına yıllarını vermiş, sanatçılara da yer vermelerini istedi.

Türk sinemasını bir inşaatın temeline benzeten Girik, ''Bizler biriktirdiğimiz paralarla bir arsa satın alıyoruz ve onun temelini atıyoruz. Temelden sonra su basmanına kadar çıkmaya başlıyoruz. Hatta birinci katın da biraz duvarlarını çıkıyoruz. Ondan sonra arkadaşlarımıza teslim ediyoruz burayı. Arkadaşlar sonra bizim emek verdiğimiz inşaata gelin siz de bir tuğla koyun demiyorlar ama olmaz böyle bir şey. Bu arkadaşlarımız onlardan gelecek bu güzel teklifleri bekliyor'' diye konuştu.

"The O.C"nin yıldızı Mischa Barton, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı tören, konser ve havai fişek gösterilerinin ardından sona erdi.

Kaynak : sinemalar.com


"21. Altın Koza'da Onur Ödülleri Dağıtıldı" için 0 yorum yapılmış.

spoiler butonu